Zarabianie na filmach
Sprawdźmy, czy zarabianie na filmach video jest możliwe i które popularne (i mniej znane) serwisy udostępniają twórcom taką możliwość.
YouTube to najpopularniejsza firma, która pozwala zarabiać użytkownikom na ich filmach.
Zapewne, gdyby przeprowadzić sondę z pytaniem „gdzie można zarabiać na swoich filmach” 90% osób odpowiedziałoby, że YouTube.
Nie ma w tym nic dziwnego w końcu YouTube budowało swoją markę od lat jest to potężna i znana firma.
Jednak po wprowadzeniu wielu zmian i usuwaniu kont często niesłusznie przez boty wielu użytkowników zaczęło interesować się czy istnieje alternatywa dl YouTube.
Odpowiedź jest oczywista. Tak alternatywy istnieją mimo, że nie są tak popularne i dla dużych youtuberów, którzy mieli różne umowy z firmami zapewne nie będą to alternatywy tak dochodowe.
Ale mali i średni raczej żadnych ubytków gotówki nie odczują, a może nawet zyskają.
Oczywiście pierwsze co przychodzi na myśl to serwisy typu CDA czy Dailymotion.
Serwisy te dają możliwość dodania swojego filmu, a oprócz tego posiadają program partnerski, który umożliwia zarabianie na filmach, żeby się do niego dostać trzeba spełnić odpowiednie warunki.
Zarabianie na własnej platformie video
Alternatywą może być też założenie własnej strony i znalezienie playera, do którego można dodać reklamy. Zarabia się wówczas na blogu i na reklamach z filmów.
Blog to również bardzo dochodowy biznes. Jeśli się go odpowiednio wypromuje i zbuduje dużą bazę użytkowników może okazać się tak samo, albo nawet bardziej dochodowy niż YouTube.
Wszystko zależy od zbudowania swojej marki. Sprawdź, co jest potrzebne do blogowania.
Zarabianie na hostingach video
Mamy na myśli hostingi typu Openload czy Streamago, gdzie można dodawać swoje filmy i zarabiać. Ale tym razem nie na reklamach tylko wyświetleniach, chociaż swoje reklamy również można dodać.
Wadą jest fakt, że filmy są po pewnym czasie usuwane np. na Openload po 30 dniach od ostatniego obejrzenia.
Zarabianie na filmach – Twitter
Mogą tu wystąpić pewne ograniczenia, ale są firmy, które oferują dodanie reklam na nasze video, które oddamy na Twitter. Opcja dość męcząca, a czasem nawet wymagająca zainwestowania.
Player z reklamami, który będziemy dodawać na różne strony i social media w zależności od rodzaju filmu.
Jest to o tyle męczące, że każdy film trzeba wysyłać w różne miejsca. Nie jest to wygodne, ale warto zaznaczyć, że ewentualnie taka opcja istnieje.
Zarabianie na Tik Toku
Aplikacja Tik Tok bije ostatnimi czasy rekordy popularności. Najwięksi Tiktokerzy mają po kilka milionów fanów. Platforma umożliwia również zarabianie twórcom filmików.
Monetyzacja kanału może odbywać się na kilka sposobów: dotacje, umowy ze sponsorami, reklama w aplikacji, rozwój i sprzedaż konta czy zarządzanie i administracja obcymi profilami.
Więcej na temat czerpania zysków na Tik Toku, można znaleźć w artykule – https://finansepersonalne.pl/jak-zarabiac-na-tik-toku/
Zarabianie na filmach – gdzie jeszcze?
Są również serwisy takie jak Dtube i Bitube, które płacą w kryptowalutach. Zarobki są różne i zawsze istnieje możliwość wybicia się, ale raczej należy zakładać realny scenariusz, ze będą to co najwyżej przeciętne dochody.
Zawsze lepiej zostać miło zaskoczonym niż „napalić się” i potem rozczarować. Alternatywy dla YT istnieją i w zależności o d zaangażowania mogą przynieść wysokie dochody.
Oczywiście trudno o całkowite zastąpienie YouTube. Ale Google coraz bardziej zaostrza swoją politykę i dla wielu youtuberów złote czasy się skończyły, więc należy poszukać alternatywy.